Підписатися на RSS

Існує дуже багато порад та рекомендацій з приводу правильного харчування для дітей і підлітків. Харчування дитини, перш за все, залежить від його віку. Починаючи з введення прикорму і далі, турбота про харчування дитини стає однією з головних батьківських обов'язків.Ваш малюк росте, розвивається, і так приємно усвідомлювати, що це ваша заслуга. Харчування малюків, звичайно, разюче відрізняється про харчування дітей більш старшого віку.

Маленькі діти потребують особливо пильної уваги до себе, їх доросла « їжа»починається з введенням прикорму. Поради батькам щодо харчування дітей, які включають рекомендації по введенню початку прикорму, в основному, зводяться до наступного. Так, найперший смак, який дізнається дитина - це солодкий, адже грудне молоко, яке він отримує на самому початку свого життя від мами, має солодкий смак, потрібно, щоб смак прикорму не дуже разюче відрізнявся від нього, або був нейтральним. Зазвичай починають з яблучного пюре, потім вводять овочеве пюре - кабачки, гарбуз, морква та інше, потім каші - гречану, вівсяну, кукурудзяну, рисову.

Коли даєте дитині який-небудь новий продукт, завжди спостерігайте за індивідуальною реакцією малюка. Багато лікарів-гастроентерологи взагалі радять на той час, коли дитині пропонуються нові види каш, годувати однаковою кашею (або пюре ) протягом цілого тижня. Так і дитина звикне до нового смаку і зможе його полюбити, і мама буде впевнена, що новий продукт підходить, і є його далі вже можна буде без всяких проблем.

З віком, у міру зростання, раціон дитини варто все більш урізноманітнити. Однак обов'язково враховуйте, що не всі діти їдять однаково багато. Бувають і так звані «малоежка». Нагодувати такого «малоежка» дуже важко, і їсть він небагато. Однак, всупереч багатьом порад батьків з харчування дітей, які вважають, що дитина поїсть тоді, коли захоче, бувають випадки, коли необхідно проявляти певну наполегливість і намагатися все ж нагодувати дитину «малоежка», оскільки, якщо він буде недоїдати систематично, навряд чи досягне значних успіхів в зростанні та загальному розвитку. Прикро буде, коли така дитина не доганяє однолітків, виглядає худеньким і анемічним. Подібні дітлахи капризні і вибагливі в їжі, тут потрібні з дитинства при годуванні використовувати жарти, і готувати різноманітне меню.

Якщо дитина зовсім відмовляється від будь-якого продукту, намагайтеся пропонувати по чуть-чуть. Деяким дітям зовсім не до смаку, наприклад, сир, але сир-це незамінне джерело заліза, білка, кальцію, фосфору, тобто, повністю замінити його нічим не вийде, так що його потрібно обов'язково включати в дитяче меню. Додавайте в сир фрукти, кефір, молоко або йогурт, це додасть сиру новий смак, який можливо дитині сподобається, і в подальшому він вже буде, тобто з задоволенням.

Дітям першого року життя потрібно більше калорій, ніж, наприклад, у віці від двох до п'яти років. Це пов'язано з тим, що жирок, який робить зовсім маленьких діточок такими чарівно пухкими, поступово йде, і відповідно їжі дитині потрібно трохи менше. Стандартно, дитина до п'яти років, повинен харчуватися не менше чотирьох разів на день, загальна кількість (вага) їжі за один прийом не повинен бути менше 200 грамів. Соки, компоти, морси, вода та інші рідини в розрахунок не йдуть.

Сніданок повинен складатися з корисних продуктів, які легко засвоюються і допоможуть забезпечити енергію протягом дня . Поради батькам, що саме потрібно давати дітям на сніданки, обіди та вечері охоче дають бабусі й дідусі, але не зайвим буде при цьому ще й прочитати відповідну літературу і поговорити з дитячим лікарем, якому ви довіряєте

Головне, піклуючись про дитину, намагайтеся, щоб ті продукти, які він їсть, були свіжими і натуральними. Свіжими означає, що не варто готувати овочевий або м'ясний суп для дитини на кілька днів, час зберігання готових дитячих страв має бути по можливості не більше 12 годин. Якщо все ж є необхідність зберегти на більш тривалий час, заморожуйте в морозилці. Звичайно, більш старшим дітям, коли вони вже їдять все і з загального столу, такі заходи можна і не дотримуватися, достатньо буде просто не порушувати умови зберігання продуктів, і уважно відстежувати терміни придатності.

Ще із загальних рекомендацій з харчування для всіх дітей - для росту потрібна поживна, багата всіма вітамінами і мікроелементами їжа. Харчування - джерело здоров'я, і ​​повноцінного розвитку. Не замінюйте натуральні продукти для дитини штучними вітамінами, стежте, щоб він пив багато рідини, кожен день в його раціоні повинні бути присутніми м'ясо або риба, фрукти, овочі, молочні і кисломолочні продукти.

Щоб малюк добре їв і ріс швидше, готуйте йому його улюблені страви, і пропонуйте нові. Під час сніданків, обідів і вечерь збирайтеся за стіл усією родиною. Нехай їжа перетворитися для дитини на красиву, захоплюючу і цікаву церемонію.

Раціональне харчування - одна з основних умов здоров'я людини, її довголіття, плодотворної праці.


Харчування повинно не лише покривати енергію, що витрачається дитиною, але й забезпечувати матеріал, необхідний для росту й розвитку всіх органів і систем організму. Досліджено, що процеси обміну речовин у дітей протікають значно інтенсивніше, ніж у дорослих. Адже вони більше рухаються і гуляють, що теж викликає значні енергетичні витрати.

В їжі повинні обов'язково поєднуватися у правильному співвідношенні речовини, що входять до складу тварин людського організму: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, вода. У дитячому харчуванні мають враховуватися якісні показники білків. Найцінніший і найкорисніший для росту дитини тваринний білок. Достатня його кількість є в м'ясі, рибі, молоці, яйцях та ін. Основними джерелами рослинного білка є хліб, крупа, макарони.

Важливу роль відіграють жири. Вони є пластичним матеріалом, слугують розчинниками вітамінів А і Д. Але надмір жирів шкідливий, бо сприяє порушенню обміну речовин, погіршенню засвоєння білка, іноді викликає розлади органів травлення. Жири, як і вуглеводи, є джерелом поповнення енергії.

Вуглеводи - основний матеріал для енергії м'язової діяльності. Велика їх кількість є в овочах, фруктах, ягодах та їх соках, молоці, у вмісті яких є багато глюкози і фруктози.

У щоденному раціоні дитини обов'язково мають бути вітаміни. Недостатня їхня кількість різко погіршує стан здоров'я, ріст і розвиток організму. Адже вони беруть участь в обміні білків, жирів, вуглеводів, регулюють окремі біохімічні й фізіологічні процеси, забезпечують життєві функції організму.

Кiлькiсть переглядiв: 309